PishroApp

03 اسفند 1397 ساعت 13:36

15 فریم وورک برتر php برای شروع یک استارت آپ در سال 2019

بصورت کلی وب سایت های ایجاد شده با استفاده از php می توانند پاسخگوی نیازهای کسب وکارهای مختلف باشند. علاوه بر این امنیت بالای این زبان، نگهداری ساده تر و انعطاف بیشتر آن یکی از برگ های برنده این این زبان برنامه نویسی بوده است.

پی اچ پی در چندین سال گذشته به دلیل توانایی  در مدیریت برنامه های جامع و ایمن، سرعت نسبتا سریع و... به عنوان یک زبان برنامه نویسی سرعت رشد بسیار بالایی در میان برنامه نویسان داشته است.

بصورت کلی وب سایت های ایجاد شده با استفاده از php می توانند پاسخگوی نیازهای کسب وکارهای مختلف باشند. علاوه بر این امنیت بالای این زبان، نگهداری ساده تر و انعطاف بیشتر آن یکی از برگ های برنده این زبان برنامه نویسی بوده است.

طبق نظر سنجی های اخیر به وضوح نشان میدهد که برخی از فریم وورک های پی اچ پی نسبت به سایر فریم وورک ها محبوبیت بیشتری کسب کرده اند.

در تصویر زیر سهم هر کدام از فریم وورک های پی اچ پی را در سال 2019 مشاهده می کنید:

 

 

در ادامه به معرفی 8 فریم وورک ابتدایی لیست موجود در تصویر بالا خواهیم پرداخت

 

Laravel 

 

laravel در حال حاضریکی از محبوب ترین فریم وورک های php می باشد که برای توسعه برنامه های بزرگ استفاده می شود. این فریم وورک به دلیل داشتن روت بندی ها و برخی دیگر از ویژگی های نوآورانه برای توسعه دهندگان بسیار جذاب می باشد. لاراول همچنین از php بصورت بسیار سبک و جالب واستفاده کرده است. در لاراول سرویس دهنده هایی برای توسعه برنامه وب فراهم شده است که کار با این فریم وورک و توسعه آن را بسیار راحت و سریع خواهد کرد.در زیر برخی از مزایای این فریم وورک را ذکر خواهیم کرد:

- مایگریت اطلاعات بصورت یکپارچه

- امنیت بالا

- ابزار های قوی

- فشار کم بر روی سرور

- انجمن های توسعه و رفع مشکل زیاد

 

Symfony

 

 

Symfony در حال حاضر انعطاف پذیر ترین و یکی از بهترین چارچوب PHP است. این فریم وورک همچنین یکی از چارچوب های توسعه وب است که به ایجاد سریعتر یک برنامه وب کمک و همچنین تعمیر و نگهداری ساده آن یک وب سایت را فراهم می کند.

برخی دیگر از مزیت های سمفونی بخش های مانند Templating, Translation, Validator, اعتبار سنجی و... میباشد. حالا شاید با خودتون بگید که سمفونی یا لاراول؟ ( این موضوع را در مطلب دیگر بیان خواهیم کرد)

برخی از مزیت های symfony در زیر آمده است:
-> پشتیبانی طولانی مدت
-> تعمیر و نگهداری راحت تر
-> امنیت بهتر
-> انعطاف پذیری بالا
->  قابلیت اعتماد اثبات شده

 

Zend Framework

 

Zend یکی از فریم وورک های بسیار سبک و محبوب PHP می باشد که بسیار مشهور می باشد. هم اکنون نسخه 3 این فریم وورک در دسترس می باشد که پیشرفت های بسیاری داشته است.

یادگیری این فریم وورک ساده می باشد همچنین دوره های آموزشی آنلاین بسیاری برای یادگیری این فریم وورک در وب موجود می باشد.

برخی از مزایای این فریم وورک:

: ->  سورس آزاد
->Multi-functional
-> توسعه سریع تر
-> معماری انعطاف پذیر
-> بهره وری بالا
-> پشتیبانی خوب

 

Cake PHP

 

 

cake php یکی از ساده ترین و بهترین چارچوب های پی اچ پی برای یادگیری می باشد. یکی از محبوب ترین قابلیت های این فریم وورک CRUD (ایجاد، خواندن، به روز رسانی و حذف) می باشد. برخی دیگر از مهمترین ویژگی های این فریم وورک عبارتند از: session، cookie، handling request، email and security 

برخی از مهمترین ویژگگی های cake php 

-> انعطاف پذیر
-> کد نویسی آسان
-> سازگاری برتر
-> مدیریت پایگاه داده آسان
-> صرفه جویی در هزینه

 

CodeIgniter

 

 

Codeigniter، یکی دیگر از فریم وورک های محبوب پی اچ پی می باشد که هم اکنون نسخه 2.2.6 آن موجود می باشد. برخی از ویژگی های این فریم وورک را می توان پیکربندی ساده، کتابخانه های بزرگ، عدم محدودیت برای برنامه نویسی، بدون نیازبه زبان قالب و...

برخی از ویژگی های این فریم وورک:

-> کاملا سورس آزاد
-> یادگیری آسان
-> انعطاف پذیر
-> امن و کاربر پسند
-> پیکربندی و قابل برنامه ریزی
-> عملکرد عالی

Phalcon 

 

 

این فریم وورک نسبت به دیگر فریم وورک های php از حافظه کمتری استفاده می کند همچنین زمان پاسخ به درخواست آن در سریعتر می باشد.

 

Yii Framework

 

این چارچوب PHP سبک وزن با فرآیند نصب آسان شناخته شده است و می تواند به سادگی گسترش یابد. در این چارچوب، پی اچ پی با CodeCeption که چارچوب تست محبوب است، ادغام می شود. این امر امکان توسعه و آزمایش سریع برنامه های وب را فراهم می کند.

این فریم وورک نیز با فرایند نصب آسان آن شناخته می شود و می توان آن را به سادگی گسترش داد. در این فریم وورک از CodeCeption که یک چارچوب محبوب می باشد ادغام شده است و این امر امکان توسعه و آزمایش سریع برنامه های ایجاد شده توسط این فریم وورک را فراهم آوره است.

 

Fat-Free

 

 

Fat-Free یکی از ساده ترین و سبک ترین فریم وورک های php می باشد که وزن آن کمتر از 50 کیلوبایت می باشد و به عنوان یکی از فریم وورک های سبک وزن php شناخته می شود. 

از ویژگی های اصلی آن می توان به پشتیبانی از قابلیت چند زبانه، استفاده از روتر های Url، استفاده از حافظه پنهان Cache و... نام برد. این فریم وورک همچنین دارای کتابخانه های قدرتمند، ORM بسیار جالب، یک سیستم احراز هویت ساده و... می باشد. fat-free با استفاده از اجزای symfony ایجاد شده است.

 

در ادامه لیست وب سایت دیگر فریم وورک های موجود در تصویر ابتدای مطلب را برای شما قرار داده ام. 

Kohana

FuelPHP

Flight

Zikula

PHPixie

Slim

Li3

Nette

 

 

امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشه، درصورتی که سوالی دارید ازبخش نظرات اعلام بفرمایید.

برای دانلود فایل مربوط به این مطلب روی لینک زیر کلیک کنید


دانلود فایل
200 admin
نظرات

برای اطلاع از پاسخ به نظر شما می توانید ایمیل یا شماره موبایل خود را وارد نمایید. *

ایمیل و شماره موبایل شما کاملا مخفی خواهد ماند و در سایت نمایش داده نخواهد شد. *

پاسخ به نظر
اگر نظری برای این مطلب ارسال شد از طریق ایمیل مرا اطلاع بده!

هنوز برای این مطلب نظری ارسال نشده است!
0